fbpx
Ul. Ks. Trojdena 2c, Warszawa
+48 509 723 271
kontakt@lochte.pl

Lekcje Pływania dla dorosłych – Prawidłowy oddech

Pora na lekcje pływania dla dorosłych. Dzisiaj naszą uwagę poświęcimy prawidłowemu oddechowi w pływaniu. Coś co dla zawodowych pływaków jest naturalne dla wielu osób, które rozpoczynają przygodę z tym sportem może stanowić ogromny problem. Z tego artykułu dowiesz się jakie ćwiczenia wykonywać, aby poprawić swój oddech podczas pływania.

Ćwiczenia oddechowe

Wielu początkujących pływaków popełnia ten sam błąd – zbyt długo wstrzymuje powietrze podczas ruchu. Wstrzymywanie powietrza nie jest niczym dobrym: między innymi przyśpiesza deficyt tlenowy, czy też nie pozwala na utrzymanie odpowiedniej postury ciała. Na szczęście ten błąd można w łatwy sposób wyeliminować wykonując ćwiczenia oddechowe. Pora na lekcje pływania dla dorosłych – poznaj 4 skuteczne ćwiczenia oddechowe:


1) Nabieraj wdech ustami i „wypuszczaj bąbelki” nosem do wody, pamiętaj aby przed nabraniem kolejnego wdechu wypuścić „całe” powietrze
2) Połóż się na wodzie i wypuszczaj powoli, stopniowo powietrze tak, aby ciało zaczęło opadać na dno.
3) Mów do siebie pod wodą.
4) Pływaj pod wodą – np: 4×25 m staraj się przepłynąć z jak najmniejszą ilością wdechów, pamiętając żeby przed wynurzeniem „wypuścić” całe powietrze i nabrać kolejny wdech.

Ćwiczenia mogą wydawać się śmieszne, ale pomogą Wam w wyrobieniu prawidłowego nawyku oddychania.

Lekcje pływania dla dorosłych

Lekcje pływania dla dorosłych – na CSR WUM

Myślisz, że lekcje pływania są organizowane tylko dla dzieci? Nie! Doskonalenie pływania to świetny pomysł na poprawę samopoczucia, dbanie o formę oraz zdrowie duszy i ciała, podniesienie swoich umiejętności w wodzie, czy po prostu wartościowe spędzenie czasu. Dlatego zapraszamy na lekcje pływania dla dorosłych, które są prowadzone przez naszą szkołę pływania w Warszawie – Lochte Swimming Academy. Podczas naszych zajęć z pewnością uda Ci się opanować swój oddech i skoordynować go z ruchem ciała.

Dowiedz się więcej o naszych polsko-amerykańskich metodach nauczania i poznaj naszych instruktorów, którzy są zakochani w pływaniu i swoją pasję przekazują innym >> czytaj tutaj.

Poznaj naszą ofertę zajęć dla dorosłych w grupie oraz treningów indywidualnych na różnych poziomach zaawansowania.

Zapraszamy na naszego Facebooka – zobacz jak dobrze bawią się kursanci podczas naszych treningów.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: